Návod k použití Variconis

Oficiální příručka Variconis v České republice podrobně rozvede otázku, jak tento nástroj používat. Gel musí být aplikován lokálně na problémové oblasti s malým okrajem. Poté jemně jemně otřete, dokud není kompozice pokožkou úplně absorbována. Frekvence procedury je 2krát denně. Pro větší účinek zakryjte ošetřené oblasti a vyvarujte se mytí aktivních složek léčiva. Je důležité vyvarovat se působení přípravku na otevřené rány a sliznice. Délka léčebného kurzu je individuální, ale je minimálně 30 dnů.

Návod k použití gelu Variconis

Hlavní indikace pro použití přípravku Variconis

Lék je předepisován v časných a progresivních stádiích onemocnění. Gel můžete začít používat k léčbě křečových žil hned při nástupu:

  • silné otoky dolních končetin;
  • pocity nepohodlí vyplývající z nadměrné námahy, sedavé práce nebo dlouhodobého stání;
  • vizuální změna povrchových cév nohou;
  • bolestivý syndrom dolních končetin.

Variconis Kontraindikace

Gel pro léčbu křečových žil je originální kombinací bylinných extraktů. Proto je přípravek bez rizika předepsán starším pacientům, pacientkám s těhotenstvím. Lék je také určen pro lidi s alergickými reakcemi. V některých případech existuje individuální averze k jednotlivým složkám kompozice. Pokud se objeví příznaky jako hoření, fotofobie, slzení nebo alergická rýma, doporučuje se opláchnout ošetřené místo velkým množstvím teplé vody a poradit se s lékařem.