Křečové žíly na nohou: domácí léčba

Recepty našich babiček jsou časově testovány, takže se používají na křečové žíly s podmínkou, že musí být schváleny lékařem. Následují recepty na orální podání.

Ti, kteří odpočívají na venkově a v létě plevelují zahradu, musí vrcholy zachránit a použít je jako napařovač čaje. Zbytky vrcholů musí být vysušeny a uloženy na zimu. K přípravě čaje potřebujete 1 lžičku. Vařte suché suroviny ve sklenici vroucí vody a nechte hodinu. Sklenici drogy je třeba konzumovat třikrát denně. Neustálé používání zmírní problémy s žilkami a špatné vidění.

Dobrý účinek má infuze jablek. Musíte si vzít 3 zralé plody, nakrájejte je na 8 kusů, nalijte 1 litr vroucí vody do kastrolu, zavřete a zabalte po dobu 4 hodin. Jablka je třeba rozdrtit na pyré a scedit přes síto. Před jídlem a před spaním musíte užít 200 ml jablečného nálevu s medem.

Česnek je cévní čistič, doporučuje se léčit křečové žíly doma. V tradiční medicíně existuje mnoho receptů a každý z nich je dobrý. Musíte vzít 700 g česneku, oloupat a hnětet, dokud nebude kašovitý. Jeden kilogram medu se přidá do česnekové kaše a nechá se 5 dní. Půl hodiny před jídlem musíte jíst 1 lžičku. masy. Náprava je přijata, dokud nedojde.

Infuze kopřivy pomáhá léčit časné křečové žíly. Potřebujete 3 lžíce. nalijte kopřivy do termosky, nalijte litr vroucí vody a nechte 40 minut. Mezi jídly vypijte 0, 5 šálku infuze. Kopřivu lze léčit po celý rok, suroviny se prodávají v lékárně bez lékařského předpisu.

Kopřiva je účinná léčba časných křečových žil

Kaštan koňský pomáhá při cévních problémech. Musíte si připravit tinkturu z květů, ovoce nebo kůry. Suroviny rozemlejte, vložte 10 g do sklenice a nalijte 100 ml vodky. Po dobu deseti dnů je tinktura ve tmě, filtrována a užívána třikrát denně před jídlem, každá po 30 kapkách. Tento lék lze použít k mazání žil před spánkem.

Když jsou kaštany rozkvetlé, můžete květiny sbírat, sekat a vytlačovat z nich šťávu. Takový lék lze užívat 25 kapek dvakrát denně, zředěný vodou.

Oříškové listy pomohou zmírnit bolesti nohou a zmírnit zánět. Musíte dát 1 lžičku do termosky. nasekané suché listy lísky a nalijte 250 ml vroucí vody. Směs se infunduje po dobu 15 minut, poté se odebere 100 ml 4krát denně. Pokud nemůžete získat listy ořechu, můžete použít kůru. Bude to trvat asi 7 g nasekané kůry, která se vaří se sklenicí vroucí vody a vaří se 10 minut na mírném ohni. Poté vývar sceďte a pijte dvakrát denně.

Mumie pomůže léčit žíly doma; ovlivňuje složení a stav krve. Kurz trvá 10 dní, během nichž musíte dvakrát denně rozpustit jednu mumiovou tabletu v jedné lžíci vody. Po 3 dnech se projeví výsledek - otoky a menší bolest.

Dalším dostupným prostředkem je muškátový oříšek. Rozemlejte koření, vezměte 1 lžičku. ořechy a nalijte 1 sklenici horké vody. Když se infuze ochladí, přidejte 1 lžičku. zlato a necháme půl hodiny. Lék musíte vypít ráno po probuzení a okamžitě připravit novou porci, která bude potřebná po 2 hodinách.

Mletý muškátový oříšek na křečové žíly na nohou

Musíte to opakovat měsíc. Můžete také připravit alkoholovou tinkturu - nalijte 200 mg mletého ořechu do skleněné nádoby a nalijte 1 litr vodky. Po 2 týdnech infuzi přefiltrujte a užijte 20 kapek ráno až do konce směsi.

Léčba křečových žil lidovými prostředky

Ti, kteří mají počáteční křečové žíly dolních končetin, mohou být léčeni doma obklady, krémy, tahy a koupele. Níže uvedené recepty jsou poměrně jednoduché a efektivní, prověřené časem a získaly spoustu recenzí. Ale než budete léčit křečové žíly doma, nezapomeňte se poradit s phlebologem.

Budete potřebovat zralé rajče. Je rozřezán na tenké kruhy, pokrytý žilkami a plátky jsou zafixovány obvazem. Takový jednoduchý obklad se nechá po dobu 2 hodin, poté se rajčata odstraní, nohy se umyjí a použijí se čerstvé. To by mělo být prováděno po celý den. Pokud nechcete rajčata neustále sekat, můžete je nakrájet na bramborovou kaši, rozložit na hadřík na obklady a pak si s nimi zabalit nohy. Pokud jsou rajčata nezralá, je to v pořádku - účinek bude stejný. Léčba rajčaty pokračuje po dobu 2 týdnů, po kterých je zaznamenáno zlepšení pohody.

Jablečný ocet je široce známý pro své léčivé vlastnosti. Pro ty, kteří nevědí, jak se zbavit křečových žil doma pomocí octa, řekneme vám - musíte si nohy namazat dvakrát denně a také je užívat perorálně - rozpustit 2 lžičky ve sklenici vody. ocet a pít dvakrát denně. Tím zabráníte srážení krve a stimulujete průtok krve.

Suchý vlaštovičník je vhodný pro obklady. Musíte nalít 4 lžíce. byliny s vodou, povařte a nechejte zakryté 10 minut. Dále filtrujte vývar a navlhčete v něm gázu. Nohy jsou obaleny gázou, nahoře je nanesena přilnavá fólie a ponechána po dobu jedné hodiny. Po odstranění obkladu je pokožka namazána slunečnicovým olejem, který nebyl rafinován. Kurz trvá týden, pak přestávka, znovu - léčba.

Medová léčba křečových žil na nohou pomůže vyřešit kožní problémy. Zábaly by měly být prováděny jednou měsíčně po dobu 4 dnů v řadě. Můžete si vzít jakýkoli med, hlavní věc je přirozená. Hadřík na kompresi by měl být lněný nebo bavlněný. Med se rozloží na látku, omotá se kolem nohou, zafixuje se obvazem nebo sádrou a nechá se 2 hodiny. Ve dnech 2 a 3 je výdržná doba komprese 4 hodiny a ve 4. den je komprese ponechána přes noc.

Léčba křečových žil pomocí medu může vyřešit kožní problémy

Možnost letní léčby je vhodná pro ty, kteří pěstují pelyněk. Čerstvé větve rostliny jsou nakrájeny, umyty pod tekoucí vodou, sušeny a jemně nasekány. Pokud dostanete hrnek pelyňku, musíte si vzít jogurt a smíchat s bylinkami. Na látku se nanese kaše, připevní se na nohy a nechá se 30 minut. Během stlačení musíte ležet s nohama zvednutými nad úroveň hlavy. Komprese se opakují každý den po dobu jednoho měsíce.

I když je recept neobvyklý, nepopírá to jeho účinnost. Toto bude další recept, který pomůže vyléčit křečové žíly doma. Musíte sbírat čerstvé březové listy, šít dlouhé úzké tašky z bavlněné látky, jako je golf. Sáčky jsou naplněny listy (bude se muset sebrat více listů) a do nich se umístí nohy. Horní část tašek je upevněna šňůrkami na noze, aniž by sevřely žíly. Musíte zůstat v tak improvizovaném golfu, dokud se vám nohy nepotí. Je nutné listy vyměnit a postup znovu opakovat. Po druhém postupu otok ustoupí. Takovou březovou saunu poznali naši vzdálení předkové.

Pokud se křečové žíly na nohou projevují vředy, můžete je uzdravit pomocí brambor. Musíte umýt, oloupat a vařit 1 brambor, nastrúhat ho. Výsledná hmota se rozetře ve silné vrstvě přímo na vřed a zafixuje se gázovým obvazem. Po 5 hodinách se komprimace změní.

Léčivé tření a masáž se provádí pomocí tinktury Kalanchoe. Musíte vzít listy, osušit a jemně nasekat. Ve skleněné nádobě o objemu 500 ml se drcený Kalanchoe umístí na polovinu a naplní se nahoře vodkou. Tinktura se skladuje ve skříni po dobu jednoho týdne, poté se filtruje. Tento lék se používá každý den k lehkému tření a masírování nohou zdola nahoru.

Zelné komprese je jedním z nejjednodušších způsobů léčby. Kurz trvá měsíc, během kterého se každý den na nohy aplikují čerstvé listy zelí, lehce poražené kuchyňským kladivem. Před aplikací na nohu je list postříkán nerafinovaným olejem. Dále jsou listy upevněny na nohách obvazem a ponechány přes noc.

Zelný obklad - jednoduchá metoda léčby křečových žil

U osob s těžkými křečovými žilkami na nohou lze domácí léčbu vyzkoušet pomocí ořechového oleje. Budete potřebovat zelené vlašské ořechy. Jsou jemně nasekané, vložené do kastrolu a přelité olivovým olejem. Zahřejte hrnec s obsahem na mírném ohni na přibližně 40 stupňů, poté jej přeneste do skleněné nádoby a inkubujte po dobu 1 měsíce. Dále se lék používá k mazání rozšířených žil.

Léčivé byliny mohou snižovat projevy křečových žil, hojit vředy na povrchu kůže. Bude to trvat 2 lžičky. heřmánek, měsíček, třezalka tečkovaná, přeslička, řebříček a prášek z dubové kůry. Smíchejte všechny komponenty a nalijte 250 ml vroucí vody. Směs se infunduje 30 minut a poté se použije pro kompresi.

S křečovými žilami je kůže pacientů svědivá, suchá. Chcete-li tento problém odstranit, vezměte olivový, rakytníkový olej a aloe šťávu ve stejném poměru. Směs se lubrikuje na pokožku dvakrát denně po vodních procedurách, dokud se stav nezlepší.

Křečové uzliny lze snížit pomocí akácie. Chcete-li připravit infuzi, musíte si vzít 4 lžíce. jemně nasekané akátové květiny, nalijte 100 ml vodky, vložte do pevně uzavřené nádoby a protřepejte. Tinktura se uchovává po dobu 3 týdnů, poté se filtruje. Pro ošetření je třeba jej jednou denně vtírat do pokožky.

Vředy na pozadí křečových žil způsobují spoustu problémů. Třezalka tečkovaná pomůže zbavit se kožních problémů. Musíte vytrhnout čerstvou rostlinu, rozdrtit ji a nalít do 500 ml skleněné nádoby. Plechovka je naplněna až na samý vrchol nerafinovaným olejem. Misky se umístí do parní lázně a zahřívají se 6 hodin. Po stanoveném čase se směs ochladí, přefiltruje. Ve výsledném léčivém přípravku jsou bavlněné vložky navlhčeny a fixovány na vředy.

Jednoduchý lék lze připravit z šeříku. Nebudete potřebovat květiny, ale listy - několik kusů. Po opláchnutí tekoucí vodou se okamžitě aplikují na zanícené oblasti nohou a zafixují se obvazem. Po 1-2 hodinách jsou listy nahrazeny čerstvými atd. Po celý den. Večer pocítí významnou úlevu.

Chmelové hlávky se používají k odvaru, který lze použít univerzálně - interně i externě. Musíte si vzít 2 lžíce. nasekané šišky a asi 15 minut zahřát na 500 ml vody na vodní lázni. Dále musíte výslednou kompozici napnout a použít ji jako kapalinu pro obklady. Bude také užitečné vzít si odvar uvnitř 10 ml před jídlem 3x denně.

Dobře léčí vředy způsobené křečovými žilami, domácí mastí. Musíte si vzít lékárenské masti s ichtyolem a březovým dehtem, každá po 1 polévkové lžíci. Přidejte k nim 1 lžíci. med, stejné množství vnitřního tuku a aloe šťávy. Směs se zahřívá na mírném ohni bez vaření. Jakmile se začnou vytvářet bubliny, okamžitě je odstraňte z tepla a vychladněte. Masť se aplikuje na postiženou pokožku, pokryje se obvazem nahoře a zafixuje se. Mění se jednou denně, dokud nedojde masť.

Léčivé koupele se velmi dobře osvědčily. Musíte vzít 50 g vrby a dubové kůry, nasekat suroviny a nalít 5 litrů horké vody. Směs se přivede k varu a 10 minut se naplní pod víkem. Tento vývar se používá k koupelím nohou a ponoří do nich nohy po dobu 20 minut.

Prevence křečových žil

Jako každé onemocnění, i křečové žíly lze snáze předcházet, než se snažit zbavit se jich a jejich následků. Existuje řada pravidel, která sníží pravděpodobnost křečových žil, a to iu těch, kteří jsou geneticky náchylní k takové patologii. Tato cenná doporučení jsou tedy následující:

  • upravit výživu - vyloučit sladkosti a pečivo, konzumovat méně sóji a kávy, alkoholické nápoje;
  • zabránit nedostatku vitamínů B, pro prevenci můžete užívat lékárenské přípravky;
  • neseďte příliš dlouho a je-li to spojeno s prací, občas proveďte rozcvičku;
  • při více chůzi se svaly stahují a krev jimi cirkuluje;
  • při prvních příznacích (křeče, brnění) byste se měli poradit s lékařem.
Jako preventivní opatření se doporučuje vyloučit ze stravy sladkosti a pečivo.

Na závěr je třeba říci, že výběr receptů, které pomáhají léčit křečové žíly doma, je poměrně široký. Předpisy by neměly být používány bez konzultace s odborníkem, aby nedošlo ke zhoršení stavu.